logo 1 - دانلود رایگان پروژه معماری بیمارستان

دانلود رایگان پروژه معماری بیمارستان

WhatsApp Image 2022 04 25 at 11.58.10 PM 1 250x250 - دانلود رایگان پروژه معماری بیمارستان

پروژه معماری بیمارستان                                                 

بیمارستان ها از جمله مهمترین و حیاتی ترین مکان های موجود در هر فضای شهری می باشند و پروژه ی کامل بیمارستان به کرات توسط اساتید معماری از دانشجویان این رشته درخواست می‌شود.

پروژه معماری بیمارستان باید طوری طراحی شود که تمامی فضا ها در قسمت های مناسبی در نظر گرفته شوند و همه چیز از نظر رفت و آمد و دسترسی به بخش های مهم بیمارستان در طراحی پلان باید در نظر گرفته شود، چرا که ساخت بیمارستان در فضایی که در آن سر و صداهایی نظیر صدای بوق ماشین‌ها زیاد نباشد از اهمیت حیاتی برخوردار است. در هنگام ساخت بنای بیمارستان باید به اصول خاصی نظیر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مناسب، سیستم‌های آب و فاضلاب، نحوه دفع زباله‌های بیمارستانی، میزان آلودگی صوتی و نحوه عایق بندی توجه اکید شود. رعایت این اصول در طراحی بیمارستان ها بسیار لازم و مورد توجه می باشد و باید از سوی معماران و طراحان در نظر گرفته شود تا طرحی مناسب و متناسب با کاربری بیمارستان ها پدید آید .

پلان چیست؟

پلان معماری اصطلاحی است که در صنعت معماری و طراحی سازه های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع یک نقشه ساختمان که توسط یک مهندس معماری طراحی می شود و شامل اطلاعات مورد نیاز در خصوص سازه مورد نظر است پلان نام دارد. ( دانلود رایگان پروژه معماری بیمارستان)

داده هایی که در پلان معماری وجود دارند بسیار حائز اهمیت هستند. برای مثال اطلاعاتی نظیر موقعیت مکانی سازه و تمام جزئیات مربوط به آن، طرح ساختمان، داده های فنی و تمام آنچه که برای ساخت سازه ضروری است توسط پلان برای مهندس معمار فراهم می شود.

طراحی پلان به صورت مرحله به مرحله انجام می گیرد تا طرحی ایده آل با مشخصات لازم ایجاد گردد. در حال حاضر به دلیل وجود نرم افزارهای بسیار پیشرفته کمتر کسی اقدام به طراحی پلان به صورت دستی می کند؛ زیرا اکثر افراد ترسیم پلان را با نرم افزار اتوکد (AutoCad) انجام می دهند.

دانلود رایگان پروژه معماری بیمارستان

WhatsApp Image 2022 04 25 at 11.58.10 PM 1 1000x449 - دانلود رایگان پروژه معماری بیمارستان

جزییات کامل ، از متراژ پایین تا بالاترین متراژ

دانلود رایگان پروژه معماری بیمارستان

این مجموعه پروژه های آماده ، با نهایت دقت و ظرافت در طراحی نقشه و پرداخت به جزئیات ، کار را برای طراحان نقشه مخصوصا طراحان معماری و دانشجویان معماری آسان تر کرده است. دیزاین پلاس تا به امروز طیف زیادی از موضوعات پروژه را پوشش داده است .

در این پست آرشیوی از بیمارستان ، با جزئیات طراحی بالا ها آماده کرده ایم که می توانید در ادامه پیشنمایش این آرشیو  را تماشا و دانلود بفرمایید. همچنین این نقشه ها و پروژه ها در انواع ورژن های نرم افزار که در توضیحات پایین اشاره شده سازگاری دارند و قابل ویرایش هستند.

دانلود رایگان پروژه معماری بیمارستان

مشخصات :

حجم کلی :  ۱۱ MB

ورژن : ۲۰۱۳ به بالا

فرمت : DWG , RVT

قابلیت ویرایش جزئیات و جابجایی : دارد

مهران حسن زاده

مهران هستم ! کارشناس ارشد معماری از دانشگاه کوثر قزوین ، حدود 9 ساله که به صورت حرفه ای در حوزه طراحی معماری و گرافیک فعالیت دارم ، این وبسایت رو با گرایش "گرافیک معماری" راه اندازی کردم. تهیه کننده و گوینده ی مستند شکوه معماری هستم و علاقمند به تمام هنرهای جهان! من معتقدم که تک به تک ما دارای یک استعداد منحصر به فرد هستیم و اگر در خودمون پیداش کنیم، میتونیم یک دنیا رو تغییر بدیم! حتی در سخت ترین شرایط ...

حتما ببینید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: