logo 1 - دانلود رایگان پروژه روستا ( ۱۰ پروژه ) به همراه پاورپوینت و نقشه

پشتیبانی تلگرام : dpls_support@

دانلود رایگان پروژه روستا ( ۱۰ پروژه ) به همراه پاورپوینت و نقشه

دانلود رایگان پروژه روستا

PowerpoinProjectst Buttom - دانلود رایگان پروژه روستا ( ۱۰ پروژه ) به همراه پاورپوینت و نقشه

دانلود رایگان پروژه روستا ( ۱۰ پروژه ) به همراه پاورپوینت و نقشه – در عرف ده عبارت از محدوده‌ای از فضای جغرافیایی است که واحد اجتماعی کوچکی مرکب از تعدادی خانواده که نسبت به هم دارای نوعی احساس دلبستگی، عواطف و علائق مشترک هستند، در آن تجمع می‌یابند و بیشتر فعالیت‌هایی که برای تأمین نیازمندی‌های زندگی خود انجام می‌دهند.

از طریق استفاده و بهره‌گیری از زمین و در درون محیط مسکونی‌شان صورت می‌گیرد، این واحد اجتماعی که اکثریت افراد آن به کار کشاورزی اشتغال دارند در عرف محل ده نامیده می‌شود.

قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، مصوب تیر ۱۳۶۲، روستا را چنین تعریف می‌کند: «روستا واحد مبدأ تقسیمات کشوری است» که از نظر وضعیت طبیعی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی همگون بوده، با قلمرو معین ثبتی یا عرفی مستقل شناخته شود.

 

پروژه روستا

پروژه ی روستا به پروژه ای اطلاق میشود که شامل پروسه ی بررسی و مطالعه ی یک روستا با هدف آسیب شناسی و مرمت بافت فرسوده ی یک منطقه پرداخته می شود .

در طی پروژه ی مرمت روستا ، مهندسین و به عبارتی ناظرین پروژه جهت بررسی و مطالعه ی بافت فرسوده به محل اعضام شده و به تحقیق و بررسی روستا می پردازند ، این تحقیق و بررسی شامل مطالعات بافت فرسوده ، نوع معماری منتطقه ، نوع زیست مردم محلی می شود که در نهایت به یک نقشه ی دقیق برداشت شده از روستا ، و جمع آوری اطلاعات دقیق روستا ختم می شود و سپس برای بازسازی منطقه راهکارهای مناسبی ارائه می شود .

نیاز های یک روستا

روستا جامعه‌ای است که دارای ابعاد اجتماعی مختلف است و نیازمند توسعه همه‌جانبه (یعنی توسعه روستایی) است نه صرفاً توسعه کسب‌وکار و نظامی به نام ”کشاورزی“. هرچند باید گفت که از طریق توسعه کشاورزی موفق نیز الزاماً توسعه روستایی محقق نمی‌شود. چون اولاً فواید توسعه کشاورزی عاید همه روستاییان نمی‌شود (بیشتر عاید زمین‌داران, بخصوص مالکان بزرگ, می‌شود), ثانیاً افزایش بهره‌وری کشاورزی باعث کاهش نیاز به نیروی انسانی می‌شود (حداقل در درازمدت) و این خود باعث کاهش اشتغال روستاییان و فقر روزافزون آنان و مهاجرت بیشتر به سمت شهرها می‌شود.

این مجموعه که توسط دیزاین پلاس جمع آوری شده است ، شامل ۱۰ نمونه از پروژه های روستا در مناطق مختلف ایران می شود که به همراه نقشه های اتوکد کامل و پاورپوینت ارائه شده اند که می توانید در ادامه به صورت رایگان دانلود کنید.

دانلود رایگان پروژه روستا 3 1000x562 - دانلود رایگان پروژه روستا ( ۱۰ پروژه ) به همراه پاورپوینت و نقشه

دانلود رایگان پروژه روستا

دانلود رایگان پروژه روستا 2 1000x562 - دانلود رایگان پروژه روستا ( ۱۰ پروژه ) به همراه پاورپوینت و نقشه

دانلود رایگان پروژه روستا 1 1000x562 - دانلود رایگان پروژه روستا ( ۱۰ پروژه ) به همراه پاورپوینت و نقشه

دانلود رایگان پروژه روستا 4 1000x562 - دانلود رایگان پروژه روستا ( ۱۰ پروژه ) به همراه پاورپوینت و نقشه

دانلود رایگان پروژه روستا

مهران حسن زاده

مهران هستم ! کارشناس ارشد معماری از دانشگاه کوثر قزوین ، حدود 9 ساله که به صورت حرفه ای در حوزه طراحی معماری و گرافیک فعالیت دارم ، این وبسایت رو با گرایش "گرافیک معماری" راه اندازی کردم. تهیه کننده و گوینده ی مستند شکوه معماری هستم و علاقمند به تمام هنرهای جهان! من معتقدم که تک به تک ما دارای یک استعداد منحصر به فرد هستیم و اگر در خودمون پیداش کنیم، میتونیم یک دنیا رو تغییر بدیم! حتی در سخت ترین شرایط ...

حتما ببینید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: