logo 1 - ۷ راه جلوه گری تابلو ها در دکوراسیون داخلی

۷ راه جلوه گری تابلو ها در دکوراسیون داخلی

red white taupe bedroom set 300x250 - ۷ راه جلوه گری تابلو ها در دکوراسیون داخلی

ترفندهای دکوراسیون: یکی از را ه حل هایی که به خوبی می توانیم به فضای داخلی خود جلوه ببخشیم استفاده ی به جا و مناسب از تابلوها در فضای داخلی می باشد، اما این که چه طور به توانیم طراح خانه ی خود باشیم و کجا می توانیم از چه نوع تابلویی استفاده کنیم چالشی است که امروز در چیدانه به آن می پردازیم، با ما همراه باشید.

f8c159270f60f56e 7832 w660 h439 b0 p0  modern laundry room - ۷ راه جلوه گری تابلو ها در دکوراسیون داخلی

محل مناسب یک تابلو کجاست؟! این سوال بسیار بزرگی است که نباید آن را نادیده بگیریم، قاعده و قانونی برای شما وضع نمی کنم، قاعده ی طراحی من، آن عنصری است که شما بی نهایت آن را دوست می دارید،یک تابلو می تواند در راهرویورودی شما، در رخشوی خانه، و یا حتی در حمام شما قرار بگیرد آنچه مهم است این است که شما دوست دارید آن اثر هنری را در کجای خانه ی خود پیش رو داشته باشید.

89111ce303c76b88 9928 w458 h268 b0 p0  contemporary dining room - ۷ راه جلوه گری تابلو ها در دکوراسیون داخلی

موضوع دیگری که از دیدگاه خیلی ها ناپیدا می مانند ابعاد و اندازه ی تابلوهاست، برای دیوار های بزرگ نباید از تابلوهای کوچک استفاده کرد مگر آنکه آنها را در ترکیب با هم نصب کنید و لذت ببرید، و همین طور یک دیوار کوچک و تابلوی بزرگ در نمای خانه ی شما بی قواره جلوه می کند. پس مقیاس و تناسبات را در نصب تابلو های خود در نظر بگیرید.

ecb11cbc00f83e37 4291 w660 h478 b0 p0  contemporary dining room - ۷ راه جلوه گری تابلو ها در دکوراسیون داخلی

یک تابلو یا اثر هنری خواه عکسی به یادگار باشد یا پرتره ها ی از پاپلو پیکاسو همه و همه برای زینت بخشی به فضای خانه ی شما و روح بخشی به آن آمده اند، پس باید با فضای شما در هماهنگی کامل باشند و یا دارای یک تضاد شیرین. سادتر بگوییم به رنگ و بافت و اندازه ی تابلوی خود دقت کنید شاید ترکیب رنگ های آن مکمل مبلمان خنثی شما باشد و فضای خانه ی شما را دگرگون کند.

efd15a600153a601 0273 w660 h439 b0 p0  contemporary bedroom - ۷ راه جلوه گری تابلو ها در دکوراسیون داخلی

برای داشتن فضایی خاص تر باید جسورانه تر عمل کنید، تابلو ها را از روی دیوار بردارید و روی زمین بگذارید، یک مستندی می دیدم از طراحی دکوراسیون خانه ی یک طراح لباس مشهور فرانسوی، وارد خانه اش که می شدی انگار قبل یا بعد از اسباب کشی است تمام تابلو ها را کلکسیون وار روی زمین به دیوار تکیه داده بود و تنها ایده اش این بود که با این شکل احساس بهتری خواهد داشت! من همان جا جسارت بی حد و مرزش را تحسین کردم، شما هم اگر با این روش احساس بهتری پیدا می کنید حتما آن را انجام دهید و تحسین همگان را برانگیزید.

2a01d3ef05e25954 3461 w660 h495 b0 p0  home design - ۷ راه جلوه گری تابلو ها در دکوراسیون داخلی

برای داشتن فضایی منحصر به فرد در جست و جوی عناصر منحصر به فرد هم باشید، منحصر به فرد بودن دلیلی بر لوکس بودن و قیمت های نجومی لوازم و وسایل نیست! بری منحصر به فرد بودن باید تفکر منحصر به فرد داشت، با کمی خلاقیت و گشتن در حراجی ها می توانید یک تابلوی منحصر به فرد و مقرون به صرفه داشته باشید که نظیرش را شاید هیچ کجا نبینید.

74019a1a0fdf8000 8529 w660 h501 b0 p0  modern living room - ۷ راه جلوه گری تابلو ها در دکوراسیون داخلی

خودتان بسازید! بله یک تابلوی قدیمی دارید پس زمینه ی آن را عوض کنید، از تجربه ی ی شخصی برایتان بگویم تابلویی داشتیم که قاب بی نظیری داشت اما منظره ی آن برای من خوش نمی آمد، لااقل با چند سال طراحی و معماری خواندن آن را برای محیط نشیمن مناسب نمی دانستم، برآن شدم آن را تغییر دهم، یک سرچ ساده ی گوگل و یک عالمه عکس منظره ی با کیفیت پیدا کردم و با یک فتوشاپ ساده آن را برای چاپ به دفتر فنی بردم! قبل از آن ابعاد دقیق تابلو را اندازه زدم و عکس را به سایز قابش پلات گرفتم! و تا امروز کسی نمی داند منظره ی سر سبزی که در خانه ی ما می بیند خلاقیت من است. امتحانش کنید لذت بخش است.

e371b6e60f0deb04 3611 w660 h528 b0 p0  asian living room - ۷ راه جلوه گری تابلو ها در دکوراسیون داخلی

تابلو الزاما نباید یک اثر هنری قاب گرفته باشد، و هیچ الزامی نیست که تابلوهای ما نقشی از یک اثر هنری باشند! خانم هنرمندی را می شناسم که لباس های اصیل بختیاری را قاب کرده بود و منحصرا برای دیوار نشیمنش آن را انتخاب کرده بود و بی نهایت فضای خانه اش را خاص و بی نظیر کرده بود، این ایده ی بی نظیر می تواند زینت بخش خانه ی شما هم باشد.قطعا شما هم لباس های بی نظیری دارید که می توانند زینت بخش دیوار شما باشند.

مهران

حتما ببینید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: